Mezei futás: két érem és helyezések

Szeptember 26-án, a Bókay Kertben rendezték a Diák Olimpia részét képező Iharos Sándor mezei futóbajnokságot.

A versenyen  19 általános iskola 348 versenyzője vett részt (181 fiú és 167 lány). A Vajk-sziget is népes csapattal indult, a legjobb eredményt a 8.b osztályos Karkiss Lénaérte el, aki a IV. korcsoportban, holtversenyben, a második helyen végzett. A nap folyamán még egy érmet szereztünk: egy korosztállyal lejjebb Fedor Maja (6.b) harmadikként ért célba.

Befutó a IV. korcsoportos lányoknál. Ennyin múlott Karkiss Léna (sárgában) győzelme

Rajtuk kívül pontot szerzett még Páldi Eszter (8.a, IV. korcsoport, 6. hely), valamint a 4. helyezett II. korcsoportos fiú (Bánki Zoltán 4.a, Dömötör Vajk 5.b, Kiss Mátyás5.b, Nyul Balázs 5.a)  és IV. korcsoportos lány csapatunk (Abd Alkafe Leila 8.a, Dömötör Virág 8.b, Karkiss Léna, Páldi Eszter), illetve az egyaránt ötödikként zárt III. korcsoportos fiú (Horváth Dániel 6.b, Karkiss Máté 6.b,Nagy-Ferenczi Apor 5.a, Páldi Milán 6.b) és lány egység (Becze Petra 7.b, Fedor Maja, Király Blanka 5.a, Xiao Yu5.b).